Favorilere Ekle bookmark_border
remove_red_eye 1495
favorite_border 0
share

İspanyol Kültür Derneği

İSPANYOL KÜLTÜR DERNEĞİ İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı İzmir Dernekler Müdürlüğüne bağlı olarak 2010 yılında İzmir’de Mehmet YÜCELİ başkanlığında ÇAĞIM EĞİTİM KURUMLARI bünyesinde kurulmuştur.

M.Y.1983 yılında Dz. Kuvvetlerindeki görevinden ayrılıp tamamen eğitime yönelmiştir. Bu arada 1990 yılında Profesyonel (Kokartlı) turist rehberliğine başlamıştır. 3 aylık ciddi bir İspanyolca eğitimi sonrasında turizmde İspanyolca konuşan ülke turistlerine İspanyolca dilinde hizmetler vermeye başlamış, her sene belirli sürelerde İspanya’da bulunmuş ve bu alanda çalışmaları hala devam etmektedir. Hispaniklere olan sevgisi gönlünde iyice yer etmesi neticesinde 2010 yılında İspanyolcanın kültürel, sanatsal ve dil önemi üzerinde bilgiler vermek, İspanya ve İspanyolca konuşulan ülkeler ile çeşitli alanlarda faaliyetlerde bulunmak, araştırmalar yapmak, bu ülkelere geziler düzenlemek vb. alanlarda çalışmalar yapmak amaçlı İSPANYOL KÜLTÜR DERNEĞİNİ kurmuştur. M.Y. 2013 yılından bu yana İspanya’ya yerleşmiş çeviri ve turizm çalışmaları yapmakta ve zaman zaman İZMİR IKD’de ziyeretler ve organizelerde bulunmaktadır.

IKD’nin temel amacı İspanyolca dilinin (Castellano) en etkin ve ciddi bir şekilde eğitimini vermektir. Bu eğitim yan etkenler ile mükemmelleştirilmektedir.

IKD kursiyerleri ve üyeleri zaman zaman IKD bünyesinde ve haricinde gerçekleştirilen aktivitelerde katılabilmekte, projeler bazında gezilere de katılabilmekteler. Kurumumuzda İsanyolcayı belirli bir seviyeye getirdikten sonra, İspanyolcanın ana vatanı İSPANYA’DA EĞİTİM imkanı sunuyoruz. İspanya’nın şirin kenti SALAMANCA’da bulunan SALMİNTER DİL OKULU 1986 yılından beri başarı çizgisini muhafaza etmiş, disipliniyle birlikte dostane, sıcak davranışlarıyla beğeni kazanmıştır. SALMİNTER DİL OKULU ile yapılan anlaşma sayesinde ister başlangıç seviyesinde, ister buradaki eğitiminizin her hangi bir döneminde ISPANYA’DA EĞİTİM’e devam edebilirsiniz.Tüm işlemleriniz ( okula kayıt, kalacak yerin ayarlanması, ödemeler vs. ) kurumumuz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. İSPANYOL KÜLTÜR olarak bünyemizde oluşturduğumuz KÜTÜPHANE İzmir’de eşine rastlanamaz nitelikte olup çocuk hikayeleri, hikaye kitapları, roman,sanat, tarih, ansiklopedi, dilbilgisi, yemek, rüya tabirlerine kadar ne aransa bulunabilecek özelliktedir.AYRICA, eğitim amaçlı programlardan başka, Ispanya’nın arzu ettiğiniz bölgesine, şehrine TUR ORGANİZELERİ yapılmakta ve PROFESYONEL TURIST REHBERLİK HİZMETLERİ verimektedir.

Eğitimler

Etiketler

Görüş Bildirin

star star star_border star_border star_border star_border 1ile 5 arası

message
cloud_upload Browse Maximum image size: 200 MB
email
person

Show Reviewskeyboard_arrow_down