Favorilere Ekle bookmark_border
remove_red_eye 1512
favorite_border 0
share

Gözbebeğim Anaokulu

Okulumuzda her çocuk özeldir ve her çocuğun istek ve ihtiyaçları önemlidir.Çocuğun ihtiyaçlarına cevap vermek temel prensibimizdir.

Okulumuz ;çocuklarımız için eğlenerek öğrendikleri, sosyalleştikleri, kendilerini keşfettikleri, olumlu benlik geliştirdikleri, keyifle beslendikleri, öz bakım becerilerini yapabildikleri bir kurumdur. Okuldaki etkinlikler sayesinde estetik ve yaratıcılık, çevresel duyarlılık, bilimsel merak konularında farkındalık geliştirmektedir

Eğitimdeki bir diğer prensibimiz ise çocuklarımızın yapısal becerileri öğrenmelerinin yanı sıra duygusal zekalarını da geliştirmektir. Duygusal zekası yüksek olan çocuklarımızın hayat başarısının yüksek olacağı ve daha üretken olacağı inancındayız. Ayrıca kaliteli eğitim alan,duygu eğitimini gerçekleştirmiş bireyler toplumlara yön verirler. Duygu eğitiminde de amaç kendini tanıyan, potansiyelini bilen, duygularını yerli yerinde kullanabilen bireyler yetiştirmektir.

Çocuklarımızın sağlığı için temiz ve hijyenik eğitim ortamları,sakin bir fiziksel alan,kötü etkenlerden (cafe vb.gibi) uzak, beden eğitimi aktiviteleri, önü ve çevresi geniş ormanlık ve donanımlı bir parka sahiptir.Bunlar velilerimiz tarafından tercih sebeplerinden biridir.

Dengeli ve yeterli beslenme için kendi mutfağımızda özenle hazırlanan yemek listeleri ve kullanılan kaliteli besin malzemeleri sayesinde çocuklarımız için yemek saatleri keyifle geçirilen vakitler olmaktadır. Tam gün eğitim uygulamalarında sabah kahvaltı; öğlen yemeği ve sonrasında ara öğün verilmektedir.Beslenme programındaki amacımız; her çocuğun her gıdayı severek yemesi; dengeli ve yeterli beslenmeyi alışkanlık olarak benimsemesi, yemekte uyulması gereken görgü kurallarını öğrenmesidir.

Veli toplantıları;veli seminerleri, gazete bültenleri, bireysel veli görüşmeleri,bilgilendirme panoları,anneler günü Programı,23 Nisan Çocuk Bayramı ve mezuniyet programları ile okulumuz velilerin eğitimin önemli bir parçası olduğunu göstermekteyiz. Veliler bizim için çocuklarımız kadar değerlidir, her türlü pedagojik destek okul rehberliğimiz tarafından kendilerine sunulmaktadır.

Gelişimi farklı olan çocuklarımıza da potansiyelleri doğrultusunda alıştırma eğitimi yapılmaktadır. Gerek gelişim yetersizliği olan gerekse gelişim ileriliği olan çocuklara eğitim verilirken ailelere de gereken danışmanlık yapılmaktadır. Değerler Eğitimi Dersi ile yaşam kalitelerini ve mutluluklarını arttırmalarını; Satranç Dersi ile çok yönlü ve hızlı düşünebilmelerini, problem çözebilmelerini,Jimnastik dersi ile beden gelişimini hedeflemekteyiz.

Okulumuza 36-66 aylık çocuklar kayıt olabilmektedir. Kayıt görüşmelerimizi zaman kısıtlaması olmadan sunmaktayız. Kayıt esnasında anne-baba ve çocuk ile görüşme yapılarak bilgilendirme sağlanmaktadır. Sınıf mevcutlarımız ise küçük yaş sınıflarında 10-15; büyük yaş sınıflarında 20’yi geçmemektedir.

Eğitimcilerimizin verimli ve üretken; çocuklarımızın mutlu ve neşeli, velilerimizin ise memnun ve rahat oldukları bir eğitim yılı ümidiyle sizlerle tanışmak bizlere onur vermektedir.
Sevgi ve saygılarımızla…

Etiketler

Görüş Bildirin

star star star_border star_border star_border star_border 1ile 5 arası

message
cloud_upload Browse Maximum image size: 200 MB
email
person

Show Reviewskeyboard_arrow_down